Asmat.cz » Cestopisy » Etiopie - Cestopisy

Etiopie - Cestopisy

Muž z kmene Karo. Jih, Etiopie.

Druhá návštěva Etiopie a opět začíná oslavou největšího křesťanského svátku Timkat, tentokrát ve městě Gonder. Následuje cesta na jih do povodí řeky Omo. Místo, kde žijí zajímavá etnika jako Hamar, Mursi, Karo, Bume, Banna, Tsamai, Arbore, Konso a Borana. Pozorujeme možství exotických ptáku, zebry v národním parku Nechisar, hrochy a krokodýly v jezeře Chamo. Cestu zakončujeme v národnim parku Bale mountains, kde máme možnost spařit velmi ohroženého etiopského vlka a horskou nyalu.

Procesí během Timkatu. Lalibela. Sever, Etiopie.

Poprvé navštěvujeme Etiopii. Zůčastníme se oslav největšího křesťanského svátku Timkat, navštěvujeme skalní chrámy v Lalibele, monasterie na jezeře Tana, vodopády na Modrém Nilu, město Bahar Dar, královské město Gonder, Aksum se svojí zapomenutou říší. Ale i překrásné Simienské hory s pannenskou přírodou. Muslimský východ a města Harar či Dire Dawa. Hlavní město Addis Abeba plné kontrastů.

Krokodýl, Arba Minch. Jih, Etiopie.

Samotné město Arba Minch není zajímavé, zajímavější je příroda jeho okolí. V první řadě je třeba zmínit jezera Abaya a Chamo. Navíc v blízkosti se nachází národní park Nechisar.

Procesí během Timkatu. Lalibela. Sever, Etiopie.

Během svátku Timkat si Etiopská ortodoxní církev připomíná pokřtění Krista. Jedná se o svátek velkého významu, který je mohutně slaven po celé zemi.

Simienské hory. Sever, Etiopie.

Národní park Simienské hory je Etiopským rájem pro všechny trekaře. Park je totiž vyhlášen nádhernými scenériemu. Když si k tomu připočtete i příjemné horaly, je jasné, proč sem každý rád zavítá.

Kamenný chrám sv. Jiří. Lalibela. Sever, Etiopie.

Skalní chrámy z Lalibely by se právem mohly řadit mezi světové divy. Labyrint 13 chrámu, které jsou celé vytesané ze skal a ve skalách, je naprosto unikátní.

Svatý obrázek fungující jako oltář ve vesnickém kostele. Jezero Tana. Sever, Etiopie.

Jezero Tana je známé díky starým křesťanským monasteriím, které byly postaveny na jeho ostrovech.

Krmení hyen v Hararu. Východ, Etiopie.

Ve městě Harar na východě Etiopie vznikla zajímavá tradice. Tou je krmení hyen.

Ulička ve starém městě Harar. Východ, Etiopie.

Jak z jiného světa působí v křesťanské Etiopii město Harar.

Královský hrad v Gonderu. Sever, Etiopie.

V Evropě nás středověké hrady vůbec nepřekvapí. Patří k našemu kulturními dědictví a jsou oblíbené cíle výletů. Že se ale dá najít krásný a zachovalý středověký hrad v Africe, to je jen tak někdo nečeká. Hrad v Gonderu v Etiopii je však toho důkazem.

Fotografie

Podívejte se na fotogalerii z Etiopie a také fotogalerii panoramatických fotografií z Etiopie.

Národní park Bale Mountain. Jih, Etiopie.Národní park Bale Mountain. Jih, Etiopie.Národní park Bale Mountain. Jih, Etiopie.

Další informace

Další důležité informace pro cestu do Etiopie.

Aktuální kurz: 1 EUR = 0 ETB (etiopský birr). Další kurzy >

Diskuze

Celkový počet příspěvků k tomuto článku: . Přidejte i Vy svůj komentář nebo zkušenost z Etiopie.

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]