Asmat.cz » Cestopisy » Maroko » Maroko, už je to tak dávno

Maroko, už je to tak dávno

Rabat. Maroko. První exotická cesta, kterou jsem absolvoval, byla do Maroka. Je to už dávno, více než 10 let, kdy jsem vyrazil autobusem z Prahy do Barcelony, pak vlakem do Granady a následně přes Algeciras do Ceuty. Zde, již na africkém kontinentě, jsem pěšky došel do Maroka.

Rabat. Maroko. Přijde mi to již strašně dávno, ale přesto mám některé zážitky stále v živé paměti. Modré uličky krásného města Chefchaouen, královské města Fés, Meknés, Rabat a Marákeš, pobyt v pohoří Atlas a výstup na nejvyšší horu Jebel Toubkal a také jsem byl poprvé na Sahaře v oblasti Erg Chebbi. Spousta krásných zážitků. Ale také první potkání s realitou zemí tzv. rozvojového světa. Spousta lidí, kteří se chtějí na vás jako na turistovi přiživit – různí pomocníci v autobuse, náháněči do hotelů a jen lelkující mladíci, kteří vám ukážou cestu a hned chtějí zaplatit. V Maroku byla těchto zážitků více než dost. Možná je dobře, že si člověk touto školou prošel hned při první cestě a trochu se otrkal. Alespoň na dalších cestách jsem již nebyl tak zaskočen. I když člověk sám slyší zážitky jiných, musí si je prožít sám. To jinak nejde.

Rabat. Maroko. Do Maroka jsem se od první cesty nevrátil. Našel jsem jiné destinace, které mi byli bližší. A musím přiznat, i klidnější. Ale to neznamená, že bych na Maroko zanevřel. To zase ne. Maroko a zážitky z této cesty se mi vybavili, když jsem náhodou narazil na blog z cesty do Maroka Dušana Janovského. Možná ho znáte pod přezdívkou Yuhů. Příjemně jsem si početl, zasmál se (jak to tak bývá, některé zážitky jsou prostě veselé) a zavzpomínal na svou první cestu. Je vidět, že i po více než 10 letech jsou v Maroku některé věci stále stejné. Jo, a abych nezapomněl, blog Dušana najdete zde. Myslím, že stojí za přečtení.Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]