Asmat.cz » Cestopisy » Norsko » Na cestu - průvodce Norsko

Na cestu - průvodce Norsko

Průvodce Norsko Kdo by nechtěl poznat zemi fjordů, půlnočního slunce a nádherné přírody, zemi Vikingů, opředené pověstmi o bájných trolech…. Vybavte se teplým oblečením, pevnými botami, zakupte letenku nebo jízdenku a hlavně si nezapomeňte přibalit české vydání turistického průvodce Norskem z řady Rough Guides, vydaného nakladatelstvím Jota.

Toto druhé vydání turistického průvodce Norskem řady Rough Guides vyšlo v roce 2008. Jako už tradičně u průvodců této řady v něm najdeme vyčerpávající množství informací týkající se dopravy, ubytování, cestovních formalit, pojištění, stravování, otevíracích dob atd. Informace jsou řazeny logicky a doplněny řadou tabulek, internetových odkazů a telefonních čísel. Některé z těchto informací nejsou již aktuální, průvodce např. uvádí, že ČR není součástí Schengenského prostoru. Pro turistu nadbytečné se mi jeví kapitoly týkající se pracovních příležitostí a ženského hnutí. Naopak užitečné jsou informace o aktivitách pod širým nebem a turistice v národních parcích. Gurmáni zase jistě ocení slovníček norských specialit. Průvodce pamatuje i na cyklisty a zdravotně handicapované cestovatele.

Velice pěkně propracované a přehledné jsou kapitoly věnované samotnému místopisu s řadou praktických rad pro samostatné cestovatele. Místa jsou řazena logicky za sebou podle silničních tras. Neocenitelné jsou tipy pro získání nejrůznějších slev na dopravu a ubytování, protože tato země patří k těm finančně náročnějším. Text je doplněn přehlednými mapkami.

V úvodu naleznete barevné fotografie 21 míst, která byste neměli minout. Tyto spolu s nadprůměrně vydařeným doprovodným DVD vás přesvědčí, že si Norsko nesmíte nechat ujít a umožní vám vybrat si z velké nabídky to, co vás nejvíc osloví.

V závěru knihy v kapitole Souvislosti se dočtete nejenom o historii země, ale také o legendách a folklóru. Podrobně je zpracována i část o flóře a fauně. Netradičně zde postrádám slovníček základních výrazů (kromě překladu potravin v úvodu knihy).

Je to již tradice - součástí průvodce je DVD, kde tentokrát najdeme: Oslo, Lillehammer, Heddal, Risor, Amli, Hardangerfjord, Bergen, Jostedalsbreen, Geiranger, Alesund, Roros, Trondheim.

Pokud plánujete cestu do Norska, bude vám tento průvodce neocenitelným společníkem.

Průvodce vydává nakladatelství JOTA s.r.o.

Hodnocení průvodce: Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni HodnoceniSouvisející odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]