Asmat.cz » Cestopisy » Kuba » Knihovna cestovatele – Cuba Libre

Knihovna cestovatele – Cuba Libre

Cestopis Cuba Libre Musím se přiznat, že cestopisy nemám příliš rád. Kdysi jsem je docela četl včetně různých časopisů věnovaných cestovaní, ale od té doby, co jsem začal sám cestovat a viděl relativně dost míst, mě to přestalo bavit. Na spoustu věcí jsem si udělal názor, na spoustu míst jsem se opakovaně vrátil a získal hlubší zkušenosti, než se dá získat při jedné rychlonávštěvě. Proto mě různé povrchní cestopisy fakt hodně nebavili a přestal jsem tento typ literatury, až na malé vyjímky, číst.

O to více jsem byl překvapen cestopisem „Cuba Libre, kdo nezažil, nepochopí, kdo neviděl, neuvěří“ od autorů Petra Horkého a Miroslava Náplavy. Knihu je těžké nějak recenzovat či popsat, při jejím čtení jsem se příjemně pobavil, nejen díky tomu, že jsem na Kubě byl a její čtení mě vracelo o půl roku zpět, kdy jsem podobné zážitky zažíval, ale i tím, jak je kniha napsaná. Je pána lehkým stylem s nadhledem, kde se autoři zaobírají všedními zážitky, které jsou nakonec ty nejúžasnější. Bavil jsem se při pokusech autorů získat od kubánských krasavic informaci, jací jsou kubánští muži a nad tím, jak ženy před odpovědí uhýbali. Historické vsuvky jsou také prima, čtenář se dostane do „reality“ a pochopí, jak to vlastně bylo s Che Guevarou a proč je symbolem Kuby. Povídání o tom, že cestování nemusí být vždy jednoduché, když člověk nemá správný lístek a ochranka vás nepustí si ho koupit. Jaká místa jsou zajímavá v Havaně, v kterém domě bydlet Ernest Hemingway a jaké je potápění na María La Gorda. Nelze vynechat Viňales a cestu na koních a samozřejmě doutníčky. Kdo by je neznál, pravé kubánské doutníky, jejichž tabák se pěstuje v oblasti Viňales. Text je doplněn fotografiemi, což je jen příjemné.

Centrum - Camaguey. Kuba. Musím konstatovat, že jsem si příjemně početl a z této knihy mám opravdu radost. Už chápu, proč nedávno vyšel dokonce dotisk. V dnešní době věc skoro nevídaná.

Cestopis vydává nakladatelství JOTA s.r.o.

Hodnocení průvodce: Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni HodnoceniFotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]