Asmat.cz » Cestopisy » Vietnam » Na cestu – průvodce Vietnam

Na cestu – průvodce Vietnam

Průvodce Vietnam V polovině února vyšel turistický průvodce Vietnamem. Stejně jako další z řady průvodců Rough Guides v češtině obsahuje jako bonus kvalitně zpracované DVD obsahující další informace o oblasti a videoprůvodce. S pomocí spolehlivých map si vyberte místa, která chcete navštívit, nechejte se inspirovat desítkami fotografií. Průvodce přináší přehled historických, politických a kulturních souvislostí země, výklad o historii a životě místních obyvatel, nabízí hodnocení ubytovacích a stravovacích zařízení všech cenových kategorií.

Raní trh v Saigonu. Vietnam. Jednotlivé kapitoly provedou cestovatele po nejzajímavějších místech země, a jsou dobrým zdrojem praktických rad, jak se do nejrůznějších míst Vietnamu dostat. Průvodce je přehledně organizován, velmi praktická je první Barevná sekce. Obsahuje představení Vietnamu, barevnou mapu, stručnou sekci kam vyrazit plnou užitečných rad na místa či způsob dopravy, sekci Kdy vyrazit s přehlednou tabulkou teplot a srážek pro jednotlivé oblasti. Zakončena je tipy na 32 zajímavostí, které byste neměli minout, doplněných fotografií a krátkým popisem (mimo jiné okolí Sa Pa, vesnice Bahnar, svátek Tet, delta Mekongu, jezero Lak či poloostrov Hon Chong).

My Son. Vietnam. Průvodce je členěn do tří částí – Základní informace, Průvodce a Souvislosti. V první části jsou základní informace pro cestu do země, jídle, nákladech na cestu dopravu a ubytování. Část Průvodce je organizována do kapitol podle oblastí, každá kapitola je doplněna mapkami oblasti či větších měst. Dává dostatek informací o vízech, zdraví, dopravě, ubytování, cenách, bezpečnosti, jídle a aktivitách v oblasti.

Hrobka Thieu Tri. Město Hue. Vietnam. Poslední sekce Souvislosti obsahuje stručný přehled dějin, náboženství, přehled etnických menšin, hudby a divadla či sekci věnující se problematice životního prostředí. V závěru sekce je velmi stručný slovníček kde se ve zkratce dozvíte pár základních pojmů. Překvapivě chybí jazykový průvodce, který by ve Vietnamu pro cestovatele mohl být docela užitečný. Videoprůvodce Vás provede po celé zemi do Ha Long, Hoa Binh, Hue, Quang Nam Da Nang, Hoi An, Nha Trang, Da Lat, La Nga, Cao Dai, Cu Chi, Hanoi či Ho Chi Minh (Saigon).

Průvodce je praktický, přehledně organizovaný a rozhodně ho můžeme doporučit.

Průvodce vydává nakladatelství JOTA s.r.o.

Hodnocení průvodce: Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni HodnoceniFotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]