Asmat.cz » Cestopisy » Singapur » Moderní Singapur, aneb krátké představení země

Moderní Singapur, aneb krátké představení země

Nábřeží. Singapur. Singapur je malý ostrov na konci Malajského poloostrova. O co je menší rozlohou, o to větší význam má v Asijské ekonomice. Je to hlavně centrum obchodu a bankovnictví a také centrum moderních technologií a výzkumu. Tohoto významu Singapur získal díky tvrdé práci svých obyvatel a také efektivní vlády, která podporovala rozvoj malého městského státu.

Hinduistický chrám. Singapur. Singapur byl původně britský přístav a již v koloniálních časech to bylo významné obchodní místo. Po druhé světové válce získal Singapur v roce 1959 nezávislost. Následně se v roce 1963 připojil do Malajské federace, aby ji a 2 roky opustil a zůstal definitivně nezávislý. Předsedou vlády se stal Lee Kuan Yew, který se velkou měrou zasloužil o rozvoj Singapuru. Podpora obchodu, turistiky a rozvoj průmyslu přinesl městu bohatství a nahradil ekonomické ztráty způsobené zrušením Britských vojenských základem. Lee vládl v Singapuru tvrdou rukou, známé jsou zákazy kouření na veřejných místech, plivání, omezení soukromé automobilové dopravy, apod. Podporu naopak získávaly projekty zeleně ve městě, dbalo se na celkovou čistotu města.

Nábřeží. Singapur. Však je dnes Singapur v oblasti Jihovýchodní Asie malým zázrakem. Čisté velkoměsto s fungující infrastrukturou, fungujícími službami, milými lidmi. Návštěvník se může obdivovat moderní a odvážné architektuře, nebo naopak zajít do tradiční čínské čtvrti a nasát zdejší atmosféru. Indové žijící v Singapuru se dají navštívit ve čtvrti nazývaná Malá Indie, která má od čtvrti čínské zase úplně jiný rytmu. Arabská komunita žije kolem Arabské ulice. Známé jsou Singapurské obchodní komplexy, kam míří mnoho turistů za vidinou výhodných nákupů. Odpočívat se dá v zábavním komplexu Sentosa či zajít pozorovat zvířata do Singapurské ZOO, kde je lehce k vidění mnoho vzácných a ohrožených druhů.Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]