Asmat.cz » Cestopisy » Island » Na cestu - průvodce Island

Na cestu - průvodce Island

Průvodce Island Třetí vydání turistického průvodce Islandem řady Rough Guides poskytuje vyčerpávající informace pro cestovatele do země ohně a ledu. V barevném úvodu se dozvíte základní fakta o zemi a jejích lidech, nejzajímavějších místech k návštěvě a informace o klimatu a počasí v průběhu roku. Dozvíte se například, jak se jmenoval první obyvatel Islandu, že na ostrově nejsou žádné železnice ani dálnice, pouze jediná hlavní okružní silnice, že na Islandu se nachází třetí největší ledovec na světě, že je Island ideálním místem pro pozorování ptáků a mnoho dalších zajímavostí.

V kapitole „Základní informace“ se dozvíte, jak se nejlépe do země dostat a jak po ní cestovat, obecné informace o ubytování a stravování a jejich cenových relacích, o islandských svátcích a lidových slavnostech, o sportovních aktivitách, z nichž k nejzajímavějším patří koupání v termálních jezírkách, rybaření a pěší turistika. V závěru kapitoly jsou uvedeny tipy pro cestovatele s informacemi o cestování s dětmi, zdravotní péči a policii, nakupování atd. Užitečné jsou rovněž odkazy na webové stránky cestovních kanceláří. Samotný průvodce je rozdělen do osmi kapitol: „Reykjavík“, „Jihozápadní Island“, „Západní pobřeží“, „Západní fjordy“, „Severozápadní Island“, „Mývatn a severovýchod“, „Východní fjordy a jihovýchod“ a nakonec „Vnitrozemí“. Každá z těchto kapitol nabízí v úvodu přehled největších zajímavostí a popis jednotlivých míst s uvedením možností dopravy, ubytování, stravování, místních zvláštností atd.

Závěrečné kapitoly průvodce „Souvislosti“ a „Jazyk“ seznámí čtenáře s historií země, krajinou a geologií, faunou a flórou, pojedná rovněž o islandských knihách a ságách a islandštině, která je téměř totožná s jazykem, kterým hovořili Vikingové před více než 1300 lety. Průvodce obsahuje řadu barevných fotografií uspořádaných do tematických celků „Island v barvě“ (s 23 zajímavostmi, které byste neměli vynechat), „Velkolepá příroda“ a Island: vzdálená kultura“ a je doplněn poutavým DVD, které byste si měli prohlédnout, než začnete doopravdy plánovat vaši cestu. Průvodce řady Rough Guides by rozhodně neměl chybět v zavazadle kteréhokoliv cestovatele do této vzdálené evropské země.

Průvodce vydává nakladatelství JOTA s.r.o.

Hodnocení průvodce: Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni HodnoceniSouvisející odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]