Asmat.cz » Cestopisy » Rakousko » Na cestu – průvodce Rakousko

Na cestu – průvodce Rakousko

Průvodce Rakousko Nikdy jsem si nemyslel, že je toho v Rakousku tolik k vidění. Průvodce ležící přede mnou o tom rázně přesvědčil.

Už samotná tloušťka české verze průvodce Rakouskem od Rough Guides mě trochu překvapila. Vždyť je to taková malá země. Jasně, Vídeň si vybaví každý, navíc je skvělá, a Alpy taky, ale co dál? 660 stran průvodce mé otázky zodpovědělo. Ještě je potřeba napsat, že průvodce je aktuální, český překlad vyšel v roce 2009, originál o rok dříve.

Vídeň. Rakousko. Struktura průvodce mne již nepřekvapuje, je to Rough Guides standard, tj. začínáme barevnou sekcí. Co obsahuje? Nejzajímavější místa Rakouska ve fotografii (a samozřejmě pár drobností, jako mapu a lehké představení země). Je zde představeno celkem 29 míst či zážitků (raft není úplně místo), kam se v Rakousku podívat či co podnikat – Hochosterwitz, Arlberg, Schonbrunn, Innsbruck, Halstatt, Salcburk, Korutany, ale také upozornění na Vánoční trhy ve Vídni, muzea, vídeňské kavárny, hudební festival skladatele Schuberta. Je toho opravdu dost.

Vídeň. Rakousko. Následující kapitola, základní informace o Rakousku pro nás nemá zásadní význam. Jako nejbližší sousedé asi většinou tušíme, jak to v Rakousku bude vypadat a fungovat. Víza nás již nezajímají, policii či záchranky se dovoláme na čísle 112. Kapitola vychází z originálu a má opravdu význam pro někoho, kdo přijíždí z daleka či nemá povědomí o střední Evropě či EU.

Noční Vídeň. Rakousko. Následujících 540 stra je věnováno vlastní zemi a místům, co je kde k vidění. Takovou porci informací je těžko nějak představit, sám jsem opravdu překvapen obsahem a detaily, co je vše možné se v průvodci o Rakousku dovědět. Vídeň – město s atmosférou, které opravdu stojí za návštěvu. V něčem podobné Praze, v něčem úplně jiné. Historie může být podobná, duch města je ale jiný. Kavárničky ve středu města či slavný hotel Sacher mají něco do sebe. Jenom Vídeň zabírá skoro 120 stránek. Následují Horní a Dolní Rakousko – dvě spolkové země, které hraničí s ČR. Postupně následují Burgenlandsko, Štýrsko, Korutany a Východní Tyrolsko, Salcbursko, Solná komora, Tyrolsko a Vorarlbersko. Je opravdu těžké dílčí kapitoly představovat - na začátku každé je malá mapa, která znázorňuje polohu každé spolkové země. Následuje soupis největších zajímavostí dané oblasti a pak je již detailní popis. Na začátku je zasazení do kontextu a pak jsou již vlastní místa. Map je celkem dost včetně detailů. U každého místa je rozebráno, jak se tam dostat, kde se ubytovat, tipy na restaurace.

Průvodce jako již tradičně končí historickými souvislostmi a krátkou sekcí věnovanou jazyku. V průvodci najdeme DVD (další tradice), kde je Rakousko představeno i vizuálně: Vídeň, Heiligenkreuz, jezero Neusiedl, Reigersburg, Graz – Štýrský Hradec, Korutany, Bad Gastein, Tyrolsko, Innsbruck, Bregenz, Salcburk, Dunaj.

Průvodce je povedený, je opravdu až neuvěřitelně obsáhlý, aktuální a lze ho doporučit.

Průvodce vydává nakladatelství JOTA s.r.o.

Hodnocení průvodce: Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni

Vídeň. Rakousko. Noční Vídeň. Rakousko. Vídeň. Rakousko.


Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]