Asmat.cz » Cestopisy » Portugalsko » Neobyčejné paláce - Sintra

Neobyčejné paláce - Sintra

Pena palác, Sintra. Portugalsko. Sintra je jedním z nejkrásnějších míst Portugalska, jako z pohádky. Hlavní atrakcí je známý Palácio da Pena (Castelo da Pena) z 19. Století, ketrý je nejzachovalejším příkladem Romantické Portugalské architektury. Dalším highlitem je hrad Castelo dos Mouros, rekonstruovaný v 19. století. Z hradu je nádherný výhled do okolní krajiny národního parku Sintra-Cascais. Dalším lákadlem je letní residence Portugalského krále Palácio Nacional de Sintra postavená na přelomu 15. a 16. století ve městě. Okolní park Sintra Mountain Range (Serra de Sintra) je jedním z největších parků v okolí Lisabonu a je často vyhledáván turisty i místními na víkendové výlety a pikniky.

Castelo dos Mouros, Sintra. Portugalsko. Nejstarší architektonickou památkou je Maurský hrad Castelo dos Mouros postavený v 8. století. V roce 1147 byla Sintra dobyta Afonsem Henriquesem a většina hradu byla zničena. Zachovány zůstaly pouze čtyři věže, cimbuří a část Románské kaple.

Pena palác, Sintra. Portugalsko. Nejznámější palác v Sintře, Hieronymitský klášter Nossa Senhora da Pena, byl postaven v roce 1507 Deogem Boitacem. Palác byl rekonstruován do současné podoby, když přešel do majetku krále Consort Dom Fernanda II. Sídlo bylo přestavěno v Romantickém stylu, a je dnes vyhledávanou atrakcí Portugalska.

Město je na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]