Asmat.cz » Cestopisy » Portugalsko » Na cestu – průvodce Portugalsko

Na cestu – průvodce Portugalsko

Průvodce Portugalsko Koncem roku vyšlo druhé aktualizované vydání turistického průvodce Portugalskem. Stejně jako další z řady průvodců Rough Guides v češtině obsahuje jako bonus kvalitně zpracované DVD obsahující další informace o oblasti a videoprůvodce. Průvodce přináší přehled historických, politických a kulturních souvislostí země, nabízí hodnocení ubytovacích a stravovacích zařízení všech cenových kategorií.

Katedrála, Braga. Portugalsko. Jednotlivé kapitoly provedou cestovatele po nejzajímavějších místech země, a jsou dobrým zdrojem praktických rad, jak se do nejrůznějších míst Portugalska dostat. Průvodce je přehledně organizován, velmi praktická je první Barevná sekce. Obsahuje barevnou mapu, stručnou sekci kam vyrazit plnou užitečných rad na místa či způsob dopravy, sekci Kdy vyrazit s přehlednou tabulkou teplot a srážek pro jednotlivé oblasti. Zakončena je tipy na 39 zajímavostí, které byste si neměli nechat ujít, doplněných fotografií a krátkým popisem.

Santa Justa výtah, Lisabon. Portugalsko. Průvodce je členěn do tří částí – Základní informace, Průvodce a Souvislosti. V první části jsou základní informace pro cestu do země, jídle, nákladech na cestu dopravu a ubytování. Část Průvodce je organizována do kapitol podle oblastí, každá kapitola je doplněna mapkami oblasti či větších měst. Dává dostatek informací o dopravě, ubytování, cenách, jídle a aktivitách v oblasti.

Porto. Portugalsko. Poslední sekce Souvislosti obsahuje stručný přehled dějin, hudby a literatury. V závěru sekce je praktický jazykový průvodce kde se ve zkratce dozvíte o mluvnici a výslovnosti, obsahující základní fráze pro cestovatele – pozdravy, nápisy, základní rozhovory, číslovky, názvy jídel a fráze pro dopravu a ubytování. Videoprůvodce Vás provede po celé zemi přes oblast Algarve, Monte Gordo, Tavira, Faro, Vilamoura a Aquateria, Albufeira, Lagos, Lisabon, Cabo da Roca, Porto and Costa Verde.

Průvodce je praktický, přehledně organizovaný a rozhodně ho můžeme doporučit.

Průvodce vydává nakladatelství JOTA s.r.o.

Hodnocení průvodce: Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni HodnoceniFotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]