Asmat.cz » Cestopisy » Maďarsko » Na cestu – průvodce Budapešť

Na cestu – průvodce Budapešť

Průvodce Budapešť Průvodce Budapeští je dalším z řady průvodců Rough Guides v češtině. Jako obvykle obsahuje jako bonus kvalitně zpracované DVD obsahující další informace o městě a videoprůvodce. Průvodce je ucelenou příručkou cestovatele po Budapešti, obsahuje mapky centra, informace o dopravě, ubytování a cenách. Průvodce podává informace o budapešťských památkách od monumentální budovy parlamentu až po židovskou čtvrť, charakteristickou svojí s osobitou atmosférou.

Pohled na Budapešť z Budy. Maďarsko. Průvodce je členěn do tří částí – Základní informace, Průvodce a Souvislosti. V první části jsou základní informace pro příjezd do země, stravování a nápojích (nezapomeňte ochutnat pravou maďarskou klobásu a tokajské), komunikaci, pojištění, zdraví a bezpečnosti ve městě. Část Průvodce je organizována do kapitol podle oblastí. Dává dostatek informací o dopravě, ubytování, cenách, jídle, památkách či zajímavostech, barech restauracích a klubech, nákupních centrech a kultuře. Poslední sekce Souvislosti obsahuje přehledný popis dějin a historie Maďarska.

Parlament, Budapešť. Maďarsko. Videoprůvodce Vás provede po celém městě přes Parlament, Hradní vrch, Budapešťské bulváry, Városliget, centrum Pešti, Dunajská promenáda, Gellértův vrch a Tabán, lázně Gellért, starý Budín, Dunaj a Markétin ostrov a Bazilika sv. Štěpána.

Průvodce je praktický, přehledně organizovaný a rozhodně ho můžeme doporučit.

Průvodce vydává nakladatelství JOTA s.r.o.

Hodnocení průvodce: Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni

Rybářská bašta (Halászbástya), Budapešť. Maďarsko. Buda, Budapešť. Maďarsko. Řetězový most (Széchenyi Lánchíd), Budapešť. Maďarsko.


Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]