Asmat.cz » Cestopisy » Austrálie » Knihovna cestovatele - Sex v pěti dílech světa

Knihovna cestovatele - Sex v pěti dílech světa

Sex v pěti dílech světa Při cestování po světě se zajímáme o památky, historii, zajímavá etnika. Tato kniha nabízí zcela odlišný pohled na svět kolem nás, po kterém tak rádi cestujeme. Hlavním tématem je milování a sex, tak jak je praktikován na pěti kontinentech.

Autorem této knihy není nikdo jiný než známý etnolog doktor Stingl. Jeho osoba sama o sobě je zárukou kvalitní práce. Vždyť etnologii se věnuje od roku 1956, kdy ji začal studovat na FF UK. Podnikl mnoho cest po celém světě, opakovaně pobýval v Americe, Austrálii a Oceánii. Sám přiznává, že jako etnolog během třiceti let projel na 145 zemí. Jedná se o úctyhodný výkon, který je zúročen i v této knize.

Erotická výzdoba chrámů v Khajuraho. Indie. V knize se dozvíme vše o tom, co je spojeno s láskou v pěti světadílech. Rozhodně se jedná o velmi zajímavý pohled, který překvapí nejednoho čtenáře. Ještě dnes existují kmeny a národy, nad jejichž svatebními či zásnubními rituály člověk žasne. Jako by necestoval pouze prostorem, ale i v čase. Povídání začínáme na dalekém východě, konkrétně v Polynésii nebo-li na „Ostrovech lásky“. Tak můžeme nazvat uvedenou oblast díly významu sexu, který má pro místní obyvatele. Nelze ani vynechat Melanésii či Austrálii, kde se dozvíme o dalších zajímavých tradicích. Pokračujeme do Jižní i Severní Ameriky mezi Inky, Aztéky, Maye, Indiány či Eskymáky, abychom se opět vrátili do Asie. Konkrétně do tantrické Indie, ale také Číny, Korey a Japonska. Nesmíme zapomenout na Afriku a kniha končí krátkým historickým výletem do starého Řecka a Říma.

Detail knihy: Miloslav Stingl – Sex v pěti dílech světa, 120 stran, pevná vazba s přebalem, nakladatelství JOTA s.r.o.

Hodnocení knihy: Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni HodnoceniFotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]