Asmat.cz » Cestopisy » Jordánsko » Na cestu – průvodce Jordánsko

Na cestu – průvodce Jordánsko

Průvodce Jordánsko Na podzim 2007 vychází další průvodce řady Rough Guides v češtině – Jordánsko. Jordánsko je lákavá exotická lokalita, pro kterou tento průvodce bude dobrým pomocníkem a rádcem jak pro individuální cestovatele, tak pro skupiny. Nejenže podrobně popisuje konkrétní jordánské destinace, ale nabízí také spoustu rad, jak spojit návštěvu Jordánska s prohlídkou Izraele či Sýrie. Do seznamu nových Sedmi divů světa byla přijata i Petra, starověké jordánské město vytesané ve skále, jeden z mnoha skvostů Jordánska spolu s prohlídkou Ammánu, trasy kolem řeky Jordán, pobytu u Mrtvého moře, či tematicky zaměřené putování ve stopách biblických příběhů.

Průvodce je rozdělen na tři základní kapitoly - Základní informace, Průvodce a Souvislosti. Jeho součástí je i velice praktická sekce Jordánsko v barvě. Obsahuje barevnou mapu, stručnou sekci kam se vydat plnou užitečných rad a fotek, sekci Kdy se vydat s přehlednou tabulkou teplot a srážek pro jednotlivé oblasti. Zakončena je tipy na 32 nejkrásnějších míst, která byste si neměli nechat ujít, doplněných barevnými fotografiemi s krátkým popisem ke každé zmíněné lokalitě.

V kapitole Základní informace najdou cestovatelé souhrnné informace o dopravě, cenách, ubytování a stravování v zemi, vízech a celních a pasových formalitách, zdraví a pojištění, nakupování a bezpečnosti.

V přehledných kapitolách sekce Průvodce, rozdělených podle oblastí, najdou cestovatelé neocenitelné praktické informace o ubytování, stravování či dopravě v dané oblasti, mapy měst, pamětihodností či jejich okolí ale také kontakty na informační turistické kanceláře a ambasády v případě problémů. Nechybí slovníček arabských výrazů a řada podrobných map. Sekce obsahuje také fotografie popisovaných míst, bohužel však jen černobílé. Součástí průvodce je také DVD s cestopisným filmem, které cestovatele provede po 12 zajímavých oblastech Jordánska.

Průvodce uzavírají kapitoly Souvislosti a Jazyk. Kapitola Souvislosti popisuje historii, faunu a floru, sekci o Islámu a ženách v Jordánsku. Závěrečná kapitola jazyk obsahuje užitečné arabské fráze pro cestovatele, slovníček pojmů pro základní komunikaci, pozdravy, orientaci a cestování, banky, obchody a hotely, čísla, a slovníček běžných jídel a nápojů.

Průvodce je praktický, přehledně organizovaný a rozhodně ho můžeme doporučit.

Průvodce vydává nakladatelství JOTA s.r.o.

Hodnocení průvodce: Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni HodnoceniSouvisející odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]