Asmat.cz » Cestopisy » Senegal » Dakar - Senegal

Dakar - Senegal

Náměstí Nezávislosti (Place de l'Indepéndance) je centrem Dakaru. Senegal. Dakar, hlavní město Senegalu, nepatří mezi turistické taháky této západoafrické země. Přesto má svoje kouzlo, které dokáže mnohé turisty mile překvapit. Na africké poměry se jedná o velkoměsto s tepajícím centrem. A to je právě místo, které dokáže návštěvníka vtáhnout. Neuvěřitelný etnický mix, kde každý druhý černoch je původem z jiné země. Senegal, Mali, Nigérie, Niger, Mauretánie, Pobřeží Slonoviny, no dalo by se ve vyjmenovávání okolních zemí a národnostní pokračovat. Ti všichni přišli do Senegalu za prací, obchodem či šancí na lepší život. Ti všichni přispívají k nádhernému mixu a atmosféře, kterou Dakar pulzuje.

Náměstí Nezávislosti (Place de l'Indepéndance) je centrem Dakaru. Senegal. Centrum tvoří náměstí Nezávislosti (Place de l'Indepéndance) spolu s Avenue Pompidou (Ponty). Brzy po ránu je to jediný okamžik, kdy jsou ulice trochu volné a klidné. S přibývajícími hodinami počet obyvatel roste, objevují se pouliční stánky se vším možným, přibývá chodců, dopravy. Hluk ulice se stupňuje, samé troubení, pokřikování, volání, přemlouvaní, diskutování. Temperament obyvatel se zde projevuje na 200%. Prodavači přesvědčují každého, aby nakoupil právě jeho zboží. Ti odmítají či smlouvají jak o život. Tímto mumrajem se prodírají davy chodců a okolo projíždí proudy aut. Řízení dopravy skoro žádné, o to víc je potřeba troubit. Vždyť pravidla existují jen na papíře, na ulicích vítězí ten, kdo se nebojí pomalu, ale stále jet.

Chambre de Commerce, Dakar. Senegal. V ulicích je snadné pozorovat etnický mix obyvatel, který atmosféru Dakaru zásadně ovlivňuje. Černošky, který jsou krásné a štíhlé, jen je vzít na předváděcí molo. Ty střídají menší a spíše kulatější ženy. Za chvíli člověk potká ženy v tradičních pestrobarevných oděvech, které zde v moderním městě působí velmi staromódně. A ty jejich účesy. Rasta copánky, vlasy pod šátky, moderní evropské účesy či přírodní kudrlinky. Je to jak vidět celou západní Afriku na jednom místě. Toho si musí všimnout každý návštěvník. I chovaní je jiné. Třebaže jsou všichni temperamentní, i zde lze pozorovat rozdíly. S muži je to stejné, ovšem zde nejsou rozdíly na první pohled tak zřejmé. Na umocnění zážitku z tohoto mixu nelze nezmínit množství Evropanů, kteří zde dlouhodobě žijí. I ti ovlivňují tvář města a dodávají mu jeho Evropský ráz.Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]