Asmat.cz » Cestopisy » Švýcarsko » Na cestu - průvodce Švýcarsko

Na cestu - průvodce Švýcarsko

Průvodce Švýcarsko Ať už se chystáte na vysokohorskou turistiku, prvotřídní lyžování, či na návštěvu míst, kde tráví svůj volný čas ty nejslavnější světové celebrity, doporučuji vám vzít s sebou na cesty turistického průvodce z řady Rough Guides. Zachytit tak rozmanitou zemi, jako je Švýcarsko, není vůbec snadné, ale autorům této publikace se podařilo vystihnout zvláštnosti jednotlivých regionů a umožnit cestovatelům orientovat se v nepřeberném množství turistických cílů této krásné hornaté země.

Po zajímavém úvodu, ve kterém se dozvíte základní fakta i zajímavosti o zemi, jejích městech, horách a podnebí, si můžete prohlédnout fascinující fotografie 23 míst, která nesmíte minout. Kapitola Základní informace vám poskytne všeobecné informace nejen o dopravě, ubytování a stravování, ale i o možnostech jak při cestování ušetřit, například koupením průkazek umožňujících kromě průběžných slev bezplatnou přepravu na začátku a konci dovolené.

V oddílu Průvodce je podrobně popsáno 12 oblastí Švýcarska z hlediska turistických atrakcí, dopravy, ubytování i stravování, to vše doplněno přehlednými mapkami a plány měst. Jsou uvedeny i levnější hotely a penziony pro méně movité cestovatele. V každé kapitole jsou přehledně popsány regionální zvláštnosti včetně kulinářských specialit. Kromě řady dokumentujících černobílých fotografií je průvodce doplněn ještě dvěma barevnými přílohami na téma Švýcarský sýr a čokoláda a Výlety do hor. V závěru průvodce jsou kapitoly věnované historii, přírodě a jazyku, nechybí ani praktický čtyřjazyčný slovníček základních slov a frází. Bohužel v tomto vydání chybí tradiční DVD, což bylo pro mne největším zklamáním.

Průvodce vydává nakladatelství JOTA s.r.o.

Hodnocení průvodce: Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni HodnoceniSouvisející odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]