Asmat.cz » Cestopisy » Čína » Na cestu – průvodce Čína

Na cestu – průvodce Čína

Průvodce Čína V polovině roku 2006 vyšel jeden z nejrozsáhlejších turistických průvodců Rough Guides po Číně, obsahující i sekci o Tibetu, HongKongu a Macao. Na bezmála jednom a půl tisíci stranách je zachycena veškerá rozmanitost této pozoruhodné země, jejíž kultura je nám vzdálená a zároveň na nás působí neodolatelným kouzlem. Průvodce není pouhým návodem pro cestování - je knihou o Číně, její historii, kultuře, o jejích zvláštnostech i o její každodennosti. Stejně jako další z řady průvodců Rough Guides v češtině obsahuje jako bonus kvalitně zpracované DVD obsahující další informace o oblasti a videoprůvodce.

Čínská brána ve městě Dali. Čína. Jednotlivé kapitoly provedou cestovatele po nejzajímavějších místech země, a jsou dobrým zdrojem praktických rad, jak se do nejrůznějších oblastí Číny dostat. Průvodce je přehledně organizován, jako většina průvodců Rough Guides obsahuje na začátku praktickou sekci s místy která byste neměli vynechat, popisující 12 highlitů Číny. Barevná mapa spolu se stručnou sekcí kam a kdy vyrazit a přehlednou tabulkou teplot a srážek pro jednotlivé oblasti je samozřejmostí.

Čínský chrám. Vesnice u města Dali. Čína. Průvodce je členěn do tří částí – Základní informace, Průvodce a Souvislosti. V první části jsou základní informace pro cestu do země, jídle, nákladech na cestu dopravu a ubytování, vízech a byrokracii, pojištění, zdraví, komunikaci, svátcích a festivalech, studiu a práci v Číně. Část Průvodce je organizována do kapitol podle oblastí, každá kapitola je doplněna mapkami oblasti či větších měst. Dává dostatek informací o dopravě, ubytování, cenách, jídle a aktivitách v oblasti. Průvodce je doplněn přepisem názvů v čínštině, takže cestování se stává jednodušším.

Obchod s tradiční čínskou medicínou. Hong Kong. Poslední sekce Souvislosti obsahuje stručný přehled dějin, náboženství, čínské medicíně, architektuře, umění, hudbě a filmu. V závěru sekce je jazykový průvodce, obsahující krátký úvod do čínštiny, základní fráze (pozdravy, rozhovory, číslovky, cestování, orientace ve městě, jídlo a pití). Vše doplněné přepisem v čínských znacích. Videoprůvodce Vás provede po celé zemi včetně Velké Čínské zdi, Pekingu, Šanghaj, Zhouzhuang, Suzhou, Kanton, Foshan, Guilin.

Průvodce je praktický, přehledně organizovaný a rozhodně ho můžeme doporučit.

Průvodce vydává nakladatelství JOTA s.r.o.

Hodnocení průvodce: Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni HodnoceniFotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]