Asmat.cz » Cestopisy » Keňa » Na cestu – průvodce Keňa

Na cestu – průvodce Keňa

Průvodce Keňa Koncem roku vyšlo druhé aktualizované vydání turistického průvodce Keňa. Stejně jako další z řady průvodců Rough Guides v češtině obsahuje jako bonus kvalitně zpracované DVD obsahující další informace o oblasti a videoprůvodce. Průvodce patří k nejobsáhlejším příručkám pro cestování do této oblíbené destinace Východní Afriky. Přináší nezaujatý přehled historických, politických a kulturních souvislostí této země i stav zdejšího životního prostředí. Nabízí komplexní hodnocení ubytovacích a stravovacích zařízení všech cenových kategorií.

Jeho jednotlivé kapitoly provedou cestovatele po nejzajímavějších místech země, a jsou dobrým zdrojem praktických rad, jak se do nejrůznějších míst Keni dostat a to od nejnavštěvovanějších safari parků a pláží Indického oceánů až po safari Maasai Mara nebo slézání Mount Kenya. Průvodce je přehledně organizován, velmi praktická je první Barevná sekce. Obsahuje barevnou mapu, stručnou sekci kam vyrazit plnou užitečných rad na místa či způsob dopravy, sekci Kdy vyrazit s přehlednou tabulkou teplot a srážek pro jednotlivé oblasti. Zakončena je tipy na 16 nejkrásnějších míst, která byste si neměli nechat ujít, doplněných fotografií a krátkým popisem.

Průvodce je členěn do tří částí – Základní informace, Průvodce a Souvislosti. V první části jsou základní informace pro cestu do země, detailní rady pro získání visa, informace o zdravotní péči a pojištění, bezpečnosti, jídle, nákladech na cestu dopravu a ubytování. Součástí je i přehled jednotlivých parků, cenách, s krátkým popisem hlavních atrakcí, vhodný pro porovnání jednotlivých parků a plánování trasy.

Část Průvodce je organizována do kapitol podle oblastí, každá kapitola je doplněna mapkami oblasti, větších měst a parků. Dává dostatek informací o dopravě, ubytování, cenách, jídle a aktivitách v oblasti.

Poslední sekce Souvislosti obsahuje Dějiny oblasti, představuje faunu a flóru, doporučuje literaturu a popisuje tradiční i moderní hudební styly. V závěru sekce je praktický jazykový průvodce kde se ve zkratce dozvíte o mluvnici a výslovnosti, obsahující základní fráze pro cestovatele – pozdravy, nápisy, základní rozhovory, číslovky, názvy jídel a fráze pro dopravu a ubytování.

V neposlední řadě bychom rádi doporučili barevnou přílohu v úvodu průvodce obsahující popis 23 míst kam se vydat spolu s obrázky a krátkým popisem. Dále obsahuje velice praktický obrazový průvodce Savci východní Afriky, který návštěvníkům safari umožní rychlou identifikaci většiny savců a stane se tak nedocenitelným pomocníkem na safari. Bohužel sekce obsahuje jen savce, takže milovníci ptáků se musí vybavit vlastní literaturou.

Videoprůvodce Vás provede po celé zemi od Nairobi, přes rezervace Maasai Mara, NP Aberdares, NP Hell‘s Gate, NP Lake Nakuru, NP Lake Bogoria, NP Amboseli, NP Tsavo až po Kilimandžáro, NP Mount Kenya, Kisumu a Mombasa.

Průvodce je praktický, přehledně organizovaný a rozhodně ho můžeme doporučit.

Průvodce vydává nakladatelství JOTA s.r.o.

Hodnocení průvodce: Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni HodnoceniSouvisející odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]