Asmat.cz » Cestopisy » Zápisník » Letíme z letiště Mnichov

Letíme z letiště Mnichov

Letiště Mnichov. Německo. Mnichovské letiště se stává mým oblíbeným. Když jsem z něj letěl poprvé, řešil jsem otázka, jak se tam nejlépe dostat. Zjistil jsem, že to je velmi jednoduché a možností je několik.

Letiště Mnichov. Německo. Když letím sám, tak se snažím zjistit, zda nemá Lufthansa nějakou akci na lety do Německa. Minimálně čtyři denní lety z Prahy je docela slušný výběr a když je cena letenky kolem 2000 i s taxami, tak již dál nehledám a mám vybráno. Zkouknu i click4sky, ale tato cena pro let do Německa není úplně ideální.

Druhou alternativou je autobus, v současné době dva denní spoje Student Agency jsou hodně příjemné. Oproti jednomu v minulosti se dá příjezd i odjezd lépe načasovat. Ono přespávat na letišti v Mnichově v odbavovací hale by nebylo asi nic moc. Aktuální cena kolem 900 Kč je také v zásadě ok.

Když ale jede více lidí, je jasnou volbou auto. Náklady včetně parkování nejsou nijak vysoké, navíc když se rozpočítají na více lidí, není o čem dál diskutovat. Z Prahy se po dálnici dostanete až do Mnichova za cca 4 hodiny, což je velmi dobrý čas. Není třeba se ani bát parkování, zázemí okolo letiště je z mého pohledu dokonalé. Buď by se dalo parkovat na dlouhodobém parkovišti přímo na letišti, ale zde je vyšší cena. Po okolí letiště je několik dlouhodobých parkovišť. Moje oblíbené a několika cestami prověřené je IRL Parkplatz u vesnice Eitting (na některých GPS mapách toto parkoviště přímo najdete). Dobrý servis – parkoviště funguje skoro 24 hodin (kromě krátké noční pauzy, kdy se nelítá) – 3 typy parkování, v garáži, pod přístřeškem či na volné ploše. Samozřejmě se podle toho liší i cena, která je ale v globálu dobrá - za parkování na 4 týdny jsme většinou platili kolem 60 EUR. V ceně je transfer na letiště mikrobusem, který jezdí skoro permanentně. Cesta na letiště trvá odhadem kolem půl hodiny, je to opravdu kousek. Odvoz zpět na parkoviště po příletu funguje také dobře – pokud přiletíte načas většinou nemusíte na řidiče dlouho čekat, spíše již bude čekat on na vás. Pro případ změny letu dostanete vizitku a musíte na parkoviště zavolat, ať vás přijedou vyzvednout. Je dobré umět pár slov německy, ne že byste se nedomluvili anglicky, ale bez němčiny může být domluva trochu zmatenější či náročnější. Třeba aby vás nezaskočilo, že si chtějí nechat klíče od vašeho auta. Jen část aut je parkována v areálu parkoviště, některé jsou podle typu parkování přeparkovávána mimo areál.


Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]