Potápění

Rejnok manta, lokalita Koh Bon. Thajsko.

Koh bon leží asi tak hodinu severně od Similanských ostrovů. Pokud se na Similany pojedete potápět, určitě se v rámci potápěčského safari na lokalitě Koh Bon zastavíte. Je to místo, kde je největší šance vidět manty. Alespoň tak já si lokalitu pamatuji.

Grouper. Lokalita Richelieu Rock. Thajsko.

Potápěčská lokalita Richelieu Rock je pravděpodobně nejlepší lokalita v Thajsku. Nejedená se o žádnou velkou lokalitu, ale její biodiverzita a živost je úžasná. Je součásti Národního parku Surin.

Potápění u ostrova Bunaken, lokalita Siladan I. Sulawesi,  Indonésie.

Plánování každé cesty má svá specifika. V okamžiku, kdy jsem začal plánovat cesty za potápěním, zjistil jsem, že vše je najednou trochu jinak.

Bazény mám úspěšně za sebou, teorii také včetně závěrečného testu, takže co chybí k získání kýžené licence PADI Open Water Diver? Čtyři ponory v otevřené vodě.

Poslední bazén kurzu OWD. Nezdá se to, ale uteklo to jako voda – a o vodu, tedy podvodu, tu jde hlavně. Tak co se naučíme v poslední lekci?

Kurz Open Water Diver není jen o praxi v bazénu, ale také o teorii, která vysvětluje principy a zákonitosti, která platí při potápění.

Dnešní bazén byl o krizových situacích a jejich řešení. Nejdůležitějších signálem se stal signál došel mi vzduch. Co lze následně dělat?

Tak copak nás asi čeká tento týden na bazénu? Opětovné vylévání masky pod vodou a nebo nějaký jiný cvik (nebo spíš trik)?

Další týden, další bazén. Další praktické lekce našeho kurzu vedoucího k certifikaci OWD.

Přežili jsme intro-dive. A tak to je důvod k pokračovaní a nebo spíše k začátku kurzu jehož cílem je získání certifikace OWD, nebo-li Open Water Diver.

Diskuzní fórum věnované potápění a šnorchlování.

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]