Potápění

Krásy tajemných hlubin Kdo se jednou potopil pod mořskou hladinou, pochopí touhu potápěčů se tam stále vracet. Podmořský svět vás vtáhne a vy nemůžete jinak, než se do něj vracet a pozorovat nová a nová dějství, která vám matka příroda pod hladinou přichystala. A přesně o tom je tato kniha.

Rejnok manta (Manta birostris) na lokalitě Manta Point u ostrova Nusa Penida. Bali,  Indonésie.

Manta je největší rejnok na světě. Žije v tropických oceánech. Dorůstá až 7m, je širší než delší.

Měsíčník svítivý (Ocean Sunfish či Mola Mola) na lokalitě Crystal Bay u ostrova Nusa Penida. Bali,  Indonésie.

Mola Mola, nejtěžší kostnatá ryba na světě, žije v subtropickém oceánu v hloubce 30-480m. Občas vyplouvá ke hladině kde se nechává očistit rybami.

Ještě než se definitivně potopíme na první lekci, je třeba najít si tu svoji školu potápění. Tak jsem se zpětně zamyslel, jak jsem vlastně školu hledal.

Tak rozhodnuto. Budu se učit potápět, Intro Dive jsem nějak přežil a úplně se nezalekl. Dnes se chystám na první oficielní lekci.

Potápění u ostrova Bunaken, lokalita Alban. Sulawesi,  Indonésie.

Thajsko je čím dál tím populárnější mezi českými turisty a tak není překvapení, že přišlo pár dotazů na existenci českých potápěčských základen v Thajsku.

Klaun (Clown Anemonefish) ve svém hostiteli v rostlině anemone. Potápění u ostrova Bunaken, lokalita Siladan I. Sulawesi,  Indonésie.

Přišlo pár dotazů na existenci českých potápěčských základen v Indonésii a na možnosti potápění s nimi a tak vznikl tento stručný článeček.

Padlo rozhodnutí udělat si OWD kurz doma v Čechách. Nevrhneme se do toho po hlavě, ale pomalu. Začínáme pouze s Intro Dive.

Potápění u ostrovů Togian, Kadidiri, vrak bombardéru B24 z druhé světové války potopený 3. května 1945. Sulawesi,  Indonésie.

Nebylo to jednoduché rozhodnutí. Taková zdánlivě jednoduchá věc jako udělat či neudělat si potápěčský kurz. Samozřejmě pro rekreační potápění, žádný technický či něco takového.

Mandarinfish (Synchiropus splendidus).Potápění u ostrova Bunaken, lokalita Muka Kampung. Sulawesi,  Indonésie.

Krátké představení nejznámějších potápěčských lokalit v Indonésii.

Diskuzní fórum věnované potápění a šnorchlování.

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]