Asmat.cz » Potápění » Malajsie » Malajsie - potápěčské lokality v kostce

Malajsie - potápěčské lokality v kostce

Sabah

Provincie Sabah leží v severní části ostrova Borneo a nachází se zde několik špičkových lokalit.

Layang Layang

Atol vzdálený cca 300 kilometrů od pobřeží. Potápěčskou specialitou jsou zde žraloci kladivouni (hammerhead sharks). Na atolu je k dispozici jediný resort, oblast je dosažitelná i pomocí potápěčských safari. Sezóna je zde od března do srpna.

Lankyan

Menší ostrov na severovýchodě Bornea. Potápěčskou specialitou jsou zde velrybí žraloci kladivouni (shale sharks) - jejich přítomnost je zde pouze sezóní. K dispozici je na ostrově jediný resort. Potápění je možné po celý rok.

Sipadan

Ostrov Sipadan a jeho okolní korálové útesy jsou prohlášeny za národní park. Z toho důvodů již není možné bydlet přímo na ostrově, všechny resorty zde byly zavřeny. Většina z nich je přesunuta na ostrov Mabul, kde je také možnost se potápět. Třetí nejbližší ostrov, kam se jezdi potápět, je otrov Kapalai. Ostrov Sipadan je vyhlášenou destinací a pravděpodobně jednou z nejlepších v Malajsii. K dispozici je zde dostatečné množství resortů od upmarket komplexů až po dudget operátory. Ti jsou většinou k nalezení ve městě Sempora na pevnině, které je tranzitním bodem při cestě na Sipadan. Potápění je zde možné po celý rok.

Upozornění: Soupis lokalit není kopletní, jsou vybrány jen ty nejzajímavější či nejznámější. Uváděné ceny jsou orientační z roku 2006.Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]