Výstava fotografií Zapomenutá Etiopie

Různorodá Indonésie

Indonésie není země jako každá jiná. Indonésie je naprosto výjimečná. Největší ostrovní říše, která se rozkládá na 13677 ostrovech (6000 z nich je obydleno). Od západu k východu měří přes 5000 km a od severu k jihu 1770 km. Podobné je to i s obyvateli. Oficiálně žije v Indonésii přes 202 miliónů obyvatel, což znamená, že Indonésie je čtvrtá nejlidnatější země na světě. Neskutečný etnický a náboženský mix. Každý ostrov je úplně jiný. Přejedete mořský průliv mezi ostrovy a je to jako se dostat do jiného světa. Toto všechno dělá Indonésii turisticky neskonale zajímavou.

Je čemu se obdivovat. Milovníci historie mohou navštívit staré hinduistické chrámy v Prambananu či starobylý buddhistický Borobudur. Pokud někoho zajímá vulkanologie, také si v Indonésii přijde na své. Na každém větším ostrově lze najít sopku, mnoho z nich je činných. Biologové se mohou obdivovat atypické floře a fauně. Ze zvířat jmenujme orangutany, kteří žijí na Sumatře či Kalimantanu, nesmíme zapomenout ani na komodského varana, pravděpodobně největšího žijícího ještěra. Podmořský svět je fenomén, který přitahuje potápěče z celého světa. Indonésie je sice největší muslimskou zemí, ale ne všichni obyvatelé se hlásí k islámu. V Indonésii lze navštívit i zajímavá etnika, která žijí přirozeným způsobem života jako před staletími. Za zmínku stojí kmen Mentawajců žijící na ostrově Siberut, Dayakové žijící na Kalimantanu či Papuánci žijící v provincii Papua. I v místech, kam již přišla civilizace, se dodržují staré tradice. Příkladem může být ostrov Bali, kde je stále živé hinduistické náboženství a místní lidé ho stále praktikují. Na ostrově Sulawesi naopak můžeme navštívit oblast Tana Toraja, kde místní lidé organizují ohromné pohřební rituály. Na ostrově Lembata zase můžeme navštívit tradiční velrybáře, kteří loví pomocí bambusových harpun.


Kapitoly:

Největší buddhistické památky :: Život v deltě Mekongu :: Horské kmeny Severního Laosu :: Horské kmeny Myanmaru :: Jezero Inle :: Moderní Singapur :: Vyspělá Malajsie :: Různorodá Indonésie :: Buddhistický Myanmar :: Usměvavé Thajsko :: Zapomenutý Laos :: Krvavá Kambodža :: Hektický Vietnam :: Mystické planiny s kamennými džbány :: Podvodní svět Indonésie
(c) Asmat 2007, design by KamData